Získajte u nás pre svoju školu licencie Microsoft Office 365 A1 a Teams pre učiteľov a žiakov zadarmo. 

Licencie sú prístupné po overení školského zariadenia Microsoftom.

Situácia škôl počas pandémie Covid-19 sa s príchodom druhej vlny nezlepšila a preto sa mnohé školy poučené situáciou z jari 2020 pripravujú na presun vzdelávania do dištančnej formy. Ponúkame pomoc školám pri získavaní licencií a inštalácií a nastavení systémov dištančného vzdelávania. Pre získanie licencií Teams a o365 pre školy zadarmo nás kontaktujte.

Nástroje Microsoft Office 365 a Teams (verzia licencie A1 online je bezplatná) slúžia pre školy na komunikáciu s triedou a jednotlivými žiakmi, zdieľanie dokumentov, online testy, online domáce úlohy, online hodiny s podporou videa, audia, zdieľania obrazovky alebo prezentácie so záznamom celej hodiny – a Microsoft ich ponúka školám zadarmo.

Online učebňu s Microsoft Teams a o365 môžu využívať všetky školy zadarmo bez rozdielu.

Prečítajte si, ako škola môže získať Office 365 pre školy zdarma.

V tejto licencii máte prácu online, prístup k aplikáciám Word, Excel, Powerpoint, OneNote a Teams na portáli Office.com, prístup k školským informáciám a najaktuálnejšej verzii.

Platforma Teams poskytuje možnosť vytvárania tried a audio – video komunikáciu, zdieľanie obrazovky, interaktívnu tabuľu a pretentácie. Takisto umožňuje zadávať žiakom úlohy, ktoré riešia a nasledne odovzdajú. V spojení s niektorou cloudovou službou môžu žiaci pracovať na skupinových úlohách.

Microsoft teams logo

Ako sa dostať k Microsoft Teams ?

Teams sú súčasťou balíka Office 365 alebo Microsoft 365. Preto ak má vaša organizácia k dispozícii licenciu na balík Office 365 alebo Microsoft 365, už ich automaticky máte. Microsoft sa zaviazal, že počas tohto času bude mať prístup k Teams každý. Ak pracujete vo vzdelávaní a chcete Teams nastaviť pre učiteľov, študentov a administrátorov, je tu Office 365 A1 – bezplatná verzia balíka Office 365, k dispozícii všetkým vzdelávacím inštitúciám. Viac o tomto záväzku od viceprezidenta pre Microsoft 365 Jareda Spatara – Náš záväzok voči zákazníkom počas COVID-19 .

Niekoľko užitočných linkov na začiatok :

Ukážky, ako to funguje v praxi

Teams zadarmo pre školy počas pandémie. Chlapec sa učí doma v kuchyni.
Školy môžu získať licenciu Teams zadarmo.

Oficiálne návody od Microsoftu – spustenie a inštalácia Teams

Teams pre jednotlivcov a pracovné skupiny

Microsoft Team môžu získať aj jednotlivci. S pracovným mailom sa dostanete do Teams pomocou tohto  odkazu. Ak využívate Gmail alebo Outlook zaregistrujte sa do bezplatnej verzie služby Teams. V tejto verzii získate bezplatný neobmedzený chat, videohovory, zdieľanie súborov, ukladací priestor a ďalšie funkcie – na tak dlho, ako chcete. Takisto viete pracovať s balíkom Office pre web. Pozor, nie je to naištalovaný program Office vo vašom počítači.

S Teams viete neobmedzene chatovať s vašimi kolegami vo dvojici, alebo usporiadať schôdzu pre 250 ľudí. Komunikovaním s kolegami nestratíte kontakt s pracovnými záležitosťami a súčasne znížite riziká sociálnej izolácie. Dokonca viete na meeting pridať aj externých účastníkov. Celú schôdzu si môžete nahrať ako video do aplikácie Stream, ktorá je súčasťou balíka služieb Microsoft 365. Uložené video môžete použiť na ďalšie spracovanie alebo opakované prezeranie. Team vám uľahčí videohovor zdieľaním obrazovky ak to potrebujete, ale ponúka aj veľmi obľúbené rozmazanie vášho pozadia, ak ste práve nestihli upratať.

V tomto čase je veľmi dôležité zabezpečiť bezpečnosť zdieľaných súborov, čo Teams jednoznačne garantuje. Uložené a prenášané informácie sú zabezpečené pomocou šifrovania. Využiť viete aj 10 GB ukladacieho priestoru na tímové súbory a ďalšie 2 GB na svoju osobnú potrebu. Údaje sú bezpečne uložené vo vašom cloudovom priestore.

Registrujte sa pre využívanie TEAMS zadarmo a Microsoft Office 365 zadarmo teraz!

Máme vyše 15 rokov skúseností s poskytovaním IT služieb a pomohli sme už nejednej škole a tisícom žiakov rozbehnúť a pripojiť sa na online vyučovanie. Či už ste škola alebo firma, ktorá potrebuje zosúladiť svojich zamestnancov na home office, neváhajte nás kontaktovať. V prípade otázok alebo záujmu o pomoc pri získaní licencií a zavedenia systému Teams u vás, sme vám k dispozícií na adrese info@sycom.sk alebo našom tel. čísle 0948 008 015.