Prehliadaču, ktorý svetu počítačov slúžil 25 rokov, skončí podpora 15. júna 2022.

Microsoft oznámil, že Internet Explorer 11 nahradí oveľa modernejší a rýchlejší Microsoft Edge, ktorý bude mať funkciu prezerania aj stránok zhotovených pre Explorer. Navyše sa Microsoft hrdí aj tým, že nový prehliadač bude bezpečnejší od svojho predchodcu.

Spoločnosť hovorí : „Možno ste si všimli, že sme posledný rok pomaly ale isto odstavili podporu pre Internet Explorer v službách ako Microsoft 365. Dnes sme v ďalšej fáze nášho plánu. Oznamujeme, že budúcnosť na Windows 10 je Microsoft Edge“.

Vyzývajú svojich používateľov, aby si svoj počítač aktualizovali a prešli na nový prehliadač pred 15. júnom 2022. Urobiť tak môžu jeho stiahnutím z Microsoft Edge oficiálnej stránky. Prechod na nový prehliadač by mal byť uľahčený tým, že si môžete jednoducho preniesť aj svoje heslá, záložky a obľúbené stránky.

IE v roku 1999 pokrýval 99 % trhu, v roku 2004 to bolo stále 90 %. Neskôr na trh prišiel Google Chrome a zvyšok je históriou. Dnes IE používa 0,71 % ľudí. Naopak, Google Chrome používa až 64,47 %.

Ak potrebujete kúpiť licenciu Windows či Microsoft Office na svoj počítač, navštívte našu stránku.