Ak ste si nainštalovali voliteľnú aktualizáciu KB4532695, zrejme vám ostala hlava v smútku. Touto aktualizáciou sa Microsoft snažil opraviť chybu nefunkčnosti Prieskumníka, avšak spoôsobil ešte horšie problémy.

Užívatelia sa sťažujú na výskyt BSOD, (BSoDBlue screen of death)je slangové označenie chybového hlásenia, ktoré operačný systémMicrosoft Windows zobrazí v situácii, kedy došlo k závažnej systémovej chybe, z ktorej nie je schopný sa zotaviť), prípadne problémy so zvukom a Ethernetovým či Wi-Fi pripojením.

Na odstránenie tejto nepríjemnej situácie je potrebné odinštalovať túto voliteľnú aktualizáciu v Nastaveniach prejsť na Históriu aktualizácií a kliknúť na možnosť odinštalovať.

Prázdne okno vyhľadávacieho panelu.

Týmto sa ale rad problémov pri aktualizáciách nekončí. Táto chyba so Štartom dokonca postihla aj nás.

Po kliknutí na panel vyhľadávania v ľavom dolnom rohu obrazovky, vám vybehne prázdne okno čiernej farby. Táto chyba je zapríčinená integráciou Bing vyhľadávača do Štart panelu.

Vieme ako chybu odstrániť.

Na vypnutie tejto nešťastnej integrácie je potrebný zásah do registrov v systéme.

1. Stlačte Start a začnite písať “regedit” , 2-kliknite na “Registry Editor” ikonu, ktorá sa vám zobrazí. Kliknite Áno v okne, ktoré vám následne otvorí.

Registry editor

2. Nájdite folder Search HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search

3. Pravým tlačidlom kliknite na Search a vyberte New/Nový a zvoľ Value/Hodnota DWORD (32-bit), pomenuj novú položku BingSearchEnabled .

4. 2-klik na BingSearchEnabled a otvorí sa ti okineko, v ktorom si hodnotu nastav na 0.

5. Pod BingSearchEnabled je položka CortanaConsent, ktorá má mať tiež hodnotu nastavenú na 0.

6. Po reštarte počítača by mal váš vyhľadávač v Štart menu fungovať správne.

Odporúčame si do budúcna neinštalovať voliteľné aktualizácie systému, ale zvoliť možnosť len automatických aktualizácií. Tie totižto aktualizujú systém len o nevyhnutné bezpečnostné a funkčné záplaty. V prípade voliteľných by ste mali inštalovať aktualizáciu až po istom čase, kedy sa preveria, či nespôsobujú nejaké problémy.

Ak by ste mali akékoľvek problémy s opravou aktualizácií, neváhajte nás kontaktovať na info@sycom.sk