Po poslednej aktualizácií antivírového programu od Windowsu, Defender padol a nebol dostupný na spustenie. Takto ostali mnohí používatelia vystavení riziku napadnutia systému.

Windows Defender je zabudovaný antivírusový softvér používateľov Windowsu 10. Automatický update Security Intelligence 1.313.1638.0 ho však znefunkčnil a používatelia sa tak dočkali iba chybovej hlášky.

Podľa portálu https://www.bleepingcomputer.com/ program začal skenovať vaše súbory, problém však nastal až po dokončení skenovania, zobrazením dvoch chybových hlášok. Pričom niektorým používateľom vyskočila správa  „Threat service has stopped. Restart now“, iní používatelia uvideli error v znení „Unexpected error. Sorry, we ran into a problem. Please try again“.

Podľa dostupných informácií bola chyba spôsobená dvoma bodkami v súbore „Rebel bones..ttf. Chyba bola opravená nasledujúcou aktualizáciou vo verzii 1.313.1687.0.

Pokiaľ ste teda narazili pri používaní vášho Windows 10 k podobnej chybe, riešením je stiahnutie najnovšej aktualizácie. Prejdite v Nastaveniach na Ochranu pred vírusmi a hrozbami pod záložku Aktualizácia ochrany pred vírusmi a hrozbami, a vyhľadajte najnovší update. Po nainštalovaní najnovšj verzie by hrozba mala byť zažehnaná a ostáva nám len veriť, že sa to v budúcnosti nebude opakovať.

V prípade ďaľších otázok nám napíšte na info@sycom.sk , radi vám odpovieme i poradíme.

Tím Sycom.