Potrebujete rýchlo a jednoducho urobiť konferenčný hovor online? Nemáte čas ani chuť inštalovať si Zoom alebo váš štve, že vás MS Teams bez licencie vypne po 60 minútach? Ukážeme vám ako si jednoducho a zadarmo urobiť konferenčný call so všetkými fičúrkami ako pri Teamsoch, či iných konferečných aplikáciách.

Je to jednoduché – jednoducho vytvorte odkaz cez Skype a zdieľajte ho s ľuďmi, s ktorými sa chcete k hovoru pripojiť. Nevyžadujú sa žiadne registrácie ani účty. Ak nemáte nainštalovaný Skype, je to v poriadku, môžete ho používať ako webovú aplikáciu vo svojom prehliadači. Pozvite až 99 ľudí (plus vy) a užívajte si bezplatné videohovory cez SkypeLink.

Ako na to? Prinášame vám postup krok za krokom:

Pre začiatok kliknite na link konferenčného hovoru na Skype.

Následne po otvorení stránky si do riadku Name your meeting napíšte názov vášho meetingu a kliknite na modré tlačidlo Create a free video call.

Konferenčný hovor cez Skype
Skype konferencia

V dalšom kroku vám Skype zobrazí link, ktorý si skopírujte a pošlite dalším účastníkom konferencie. Potom už len kliknete na tlačidlo Start call a je to!

Konferenčný hovor cez Skype
Skype konferencia
Konferenčný hovor cez Skype
Skype konferencia
Konferenčný hovor cez Skype
Skype konferencia

Po pripojení dalších účastníkov môžete veselo začať vašu konferenciu. Je to skutočne jednoduché, pretože sa nepotrebujete nikam registrovať, sťahovať program ani si nič inštalovať.

Aké možnosti vám ešte konferenčný hovor cez Skype ponúka?

  • Nahrajte si konferečný hovor a pozrite si ho neskôr. Sústreďte sa a zapojte sa do online stretnutia bez akéhokoľvek rozptyľovania. Nahrajte si hovor pre neskoršie kontroly a poznámky. Váš záznam Skype uchová až 30 dní.
  • Rozmažte si pozadie. Ste na cestách alebo ste práve nemali čas pripraviť sa na videostretnutie, jednoducho zapnite funkciu rozostrenia pozadia a máte o starosť menej.
  • Funkcia zdieľania obrazovky. Jednoducho zdieľajte prezentácie, pracovné materiály alebo návrhy vo svojom konferenčnom hovore.
  • Pýtajte sa otázky v čete. Spolupracujte a skontrolujte svoju prácu s ostatnými v čete.
  • Skype konferečný hovor je dostupný na všetkých zariadeniach – mobile, počítači, tablete. SkypeLink jedinečný odkaz otvorí vašu nainštalovanú aplikáciu Skype na akomkoľvek zariadení. Aj keď nie ste prihlásení, môžete sa pripojiť k videohovoru ako návštevník – nepotrebujete žiadny účet.
  • Konfereciu si môžete naplánovať vopred. Vaše osobné odkazy na pozvánky nemajú dátum vypršania platnosti, takže pozvánku môžete vytvoriť vopred. Ideálne na plánovanie s rodinou a priateľmi počas sviatkov; vaše osobné tréningy alebo vaše online kurzy!
Skype konferenčný hovor

Čo hovoríte na túto novú funkciu v Skype? Nás celkom potešila, pretože v nej vidíme potenciál využitia nielen pre jednotlivcov, ale aj pre školy, krúžky, či neziskovky. Je to funkčné, jednoduché a prístupné zadarmo.

Sledujeme pre Vás novinky v oblasti technológií, v prípade otázok nám napíšte na info@nikola-krizkovasycom-sk

Váš Sycom.sk – správca IT.